Susitikime devintosiose „Beatričės vasarose“

Pavasario pabaiga Šakių krašto žmonėms ir jų svečiams žada IX muzikos festivalio „Beatričės vasaros“ pradžią. Festivalis muzikos mylėtojus pakvies net į dešimt koncertų. Numatyta ne tik daugiau koncertų, bet ir platesnės festivalio erdvės, įvairi programa, kuri turėtų būti įdomi įvairaus amžiaus žmonėms.

Tradiciškai festivalis prasidės simfonine muzika ir tradiciškai Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčioje. Festivalio pradžios svečias Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, solistė Aistė Pilibavičiūte ir muzikologas Viktoras Gerulaitis. Orkestrui diriguos talentingas jaunosios kartos dirigentas Modestas Barkauskas . Birželio 16-ąją toje pačioje bažnyčioje klausytojus pakvies ir vienas geriausių Lietuvos vyrų vokalinis ansamblis „Quorum”, kurio dainininkų neriboja instrumentai, nes vieninteliai reikalingi instrumentai yra jų balsai. Griškabūdžio bažnyčia visus atlikėjus ir klausytojus kaip magnetas traukia ne tik savo sakralia aura, unikalia architektūra, bet ir puikia akustika.

Šiais metais net trys koncertai vyks Šakių kultūros centre. Būtų nelogiška neišnaudoti turimą puikią erdvę, nes kai kuriems koncertams reikia ir atitinkamų techninių sąlygų, kurias kitose vietose išpildyti būtų gana sudėtinga. Vienas iš tokių koncertų, skirtų visai šeimai „Kviečia čiurlioniukai“, kur turėsime progą pasigėrėti M.K.Čiurlionio menų mokyklos jaunaisiais baleto šokėjais ir muzikantais. Koncertas nemokamas, tad birželio 5d. Šakių kultūros centre į baleto ir muzikos vakarą , organizatoriai tikisi, susirinks tikrai didelis būrys ir didelių, ir mažų šakiečių.

Kasmet „Beatričės vasarų“repertuarą praturtina Europos ir kitų šalių muzika. Šįkart Šakių krašto muzikos gerbėjai turės malonią progą išgirsti puikius Sakartvelo šalies balsus, Tbilisio operos ir baleto teatro vyrų ansamblį „Suliko“, kurio nariai yra pagrindiniai šio teatro solistai. Ansamblio turtingas ir įvairus repertuaras pasižymi įvairiais žanrais ir formomis: jis atlieka klasikinę ir operos muziką, klasikinę chorinę, liaudies muziką, religines giesmes ir kt.

Festivalio uždarymas taip pat numatytas Šakiuose. Rugpjūčio 25 d. devintąjį festivalį užbaigs šv. Kristoforo kamerinis orkestras. Koncerto metu skambės Franko Sinatros dainos, kurias atliks Martynas Vilius, šakiečių pamiltas gitaristas Chris Ruebens, pianistas Povilas Jaraminas ir kiti solistui bei orkestrui pritariantys muzikantai.

Gelgaudiškio dvare birželio 28-ąją į fortepijoninės muzikos vakarą pakvies pianistas Daumantas Kirilauskas, apibūdinamas kaip profesionalas, gebantis koncerte sukurti garsų dramos atmosferą. 2018 metais Felikso Bajoro ‘Sideralio’ įrašas, kurį įgrojo Daumantas, pasaulinėje atrankoje Call for Piano Recordings pateko į geriausių dvyliktuką, kuris išleistas RMN Classical leidėjo pasauliniu tiražu. „Jis jau priklauso dideliam pasaulio pianistų elitui.[…]Man regis, jis turi retą menininko etiką“,- taip apie Daumantą atsiliepia maestro D.Katkus.

Zyplių dvare numatyti du koncertai. Liepos 14 d. klausytojus pakvies įvairių pučiamųjų instrumentų virtuozas Saulius Petreikis. Jam pritars solistė, smuikas, gitara, saksofonas, būgnai, klavišiniai...

Saulius Petreikis – vienas ekspresyviausių Lietuvos kūrėjų, kurio koncertuose stebina gebėjimas sutalpinti gaivališką pirmapradiškumą ir didingos sielos kūrybą. Atlikėjo daugiapusiškumas atsiskleidžia per skirtingus instrumentus- susipina verksmingas dudukas, dvasinga bansuri fleita, įdomioji kinų hulusi fleita, nuoširdusis lamzdelis ar šokius nešančios airiškos fleitos Jis tarsi tarp žemės ir dangaus, reikia išgirsti.

Niko – styginių instrumentų grupė, žinoma dėl savo patrauklių ir originalių pasirodymų, atliekanti progresyviąją klasikinę muziką mintinai, integruojanti į savo pasirodymus aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą bei minimalistinius scenos efektus. Muzikavimo džiaugsmas, originalumas, drąsa ir išskirtinė atlikimo kokybė - visi šie žodžiai tinka apibūdinti NIKO. Šį originalų kolektyvą, kurio koncertinė geografija aprėpia Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką turėsime progą išvysti ir Zyplių dvare.

Nebus pamiršta ir Ilguva, kur Lietuvos lakštingala vadinta dainininkė Beatričė Grincevičiūtė leido vaikystės dienas. Ilguvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje rugpjūčio 24 d. vyks muzikinė programa „Tėvo Stanislovo varpai“. Koncerto metu solistas Liudas Mikalauskas ir jo scenos bendražygiai – pianistė, tarptautinių konkursų laureatė Beata Vingraitė bei klarneto virtuozas Valdas Andriuškevičius klausytojus įtaigiai ves nelengvu Tėvo Stanislovo gyvenimo keliu, skambės patriotinės, tremties dainos. Koncertas nemokamas.

Vienas iš koncertų„Vidurnaktis Paryžiuje“ rugpjūčio 3 d. suplanuotas ir Sudarge, buvusios bažnyčios vietoje. Koncertas bus derinamas su bendruomenės projektu, pristatančiu Sudargo piliakalnius, tad dieną numatyta konferencija, o vakare- muzikos festivalio„Beatričės vasaros“ koncertas. Šio vakaro viešnia prancūzų atlikėja Klotilda Solanž (Clotilde Solange) bei pianistas Lukas Gedvilas. „Aš noriu supažindinti Lietuvos publiką su man be galo brangiomis bei emocingomis prancūzų atlikėjų dainomis, kurios čia skamba išties retai" – sako Klotilda. Jos parinktas repertuaras - unikalus ir jautrus prancūziškos dvasios atspindys, puikiai tinkantis sukurti jaukią atmosferą įsimintinam vakarui. Beje, Klotilda jau šešeri metai gyvena ir kuria Lietuvoje, puikiai kalba lietuviškai ir sako, kad Lietuvoje ji atradusi antrąją savo tėvynę...

Manoma, kad Sudarge glūdi amerikiečių rašytojo Džeromo Deivido Selindžerio giminės šaknys. Kas žino, gal ir prancūzų čia būta. Klotlda turėtų pajusti...

Bilietus į visus koncertus bus galima įsigyti Šakių kultūros centre arba valandą prieš renginį. Festivalio organizatoriai linki visiems gražios, turiningos vasaros ir įdomių susitikimų su muzika.

Koncertai

Festivalio koncertai

Koncerto programoje F.Schubert, A. Mozart, Ch. Gounod, A.Ponchielli, A.Dvorak, G.Donizetti, J.Strauss, G. Pelecis ir kitų autorių kūriniai.


Šių metų festivalį, kaip ir kasmet, pradėsime simfonine muzika. Festivalio atidarymo svečias Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, dalyvaujant talentingajai Lietuvos daininkei Aistei Pilibavičiūtei ir muzikologui Viktorui Gerulaičiui.

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras rengia ir atlieka simfoninės muzikos programas ne tik Nacionalinėje filharmonijoje, bet ir įvairiuose Lietuvos miestuose, ilgus metus puoselėja Palangos vasaros koncertų ciklą, tarptautinį Mykolo Oginskio muzikos festivalį Plungėje, solidžiai atstovauja Lietuvos kultūrai užsienyje: koncertuota prestižinėse salėse Sankt Peterburge, Maskvoje, Minske, Madride, Berlyne, Berne, Antverpene, Stokholme, pagrindiniuose Didžiosios Britanijos miestuose, Prancūzijoje, ypač daug koncertuota kaimyninėje Lenkijoje, grota Šlėzvigo-Holšteino festivalyje Vokietijoje, „Prahos pavasaryje“ Čekijoje, „Musica Romantica“ Šveicarijoje ir kituose garsiuose Europos muzikos festivaliuose bei koncertų salėse, tokiose kaip Vienos „Musikverein“, Londono „Barbican Centre“, Kelno filharmonija, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžioji salė, Tokijo „Suntory Hall“. 2013 m. orkestras pirmą kartą surengė koncertų turą Pietų Amerikoje (Argentinoje, Brazilijoje, Peru, Ekvadore), koncertavo Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai skirtuose iškilminguose atidarymo bei uždarymo renginiuose „KlaraFestival“ Briuselyje, Balstogės (Lenkija) filharmonijoje.

MODESTAS BARKAUSKAS. Vienas ryškiausių jaunosios kartos dirigentų Modestas Barkauskas savo, kaip profesionalaus dirigento, pirmuosius žingsnius žengė 2008-aisiais. Į atmintį , kaip sako jis pats, labiausiai įstrigo pirmieji kartai: Klaipėdos muzikinis teatras, jaunųjų muzikų koncertai „Atžalyne“, beveik metus trukęs pasirengimas koncertui su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. Tokia patirtis – išskirtinė galimybė pažinti kūrinius, sceną, išbandyti joje jėgas. Kiekvienu gyvenimo tarpsniu – skirtinga muzika. Ankstyvoje jaunystėje nepalietusi muzika vėliau suskamba visai kitaip. „Nustembi, kodėl vieną ar kitą kūrinį išgirsti tik dabar“, – svarstė Modestas. Amžinas dialogas. Šiuolaikiniai kompozitoriai neišvengia populiariosios muzikos įtakos. Dirigentas šios tendencijos nepeikia ir tikina bandantis į visus muzikos žanrus žvelgti paprasčiau, neišskiria ir klasikos. Jam patinka džiazas, improvizacijos. „Kviečiami dalyvauja įvairiuose projektuose, leidžiam sau pagroti „Bohemijos rapsodiją“ (Freddie Mercury, „The Queen“, „Bohemian Rhapsody“) ar „The Beatles“ kūrinius. Ta muzika tokia pagavi, gerai suręsta“, – dalijasi mintimis pašnekovas. Natūralumas, nūdienos sugretinimas su tuo, kas buvo, – visų grojančiųjų, muzikuojančiųjų siekiamybė. 2017-ųjų pabaiga vienam ryškiausių jaunosios kartos dirigentų Modestui Barkauskui buvo turtinga sėkmių ir pokyčių. Viename didžiausių Europos Grzegorzo Fitelbergo dirigentų konkursų Lenkijoje laimėjęs bronzinę batutą, neilgai trukus iš maestro Donato Katkaus perėmė ir Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovo ir dirigento pareigas. Šiandien Modestas Barkauskas diriguoja bene visiems Lietuvos orkestrams. Festivalio „Beatričės vasaros“ klausytojai turės malonią galimybę susitikti su šiuo jaunosios kartos talentingu dirigentu ir pajusti jo bronzinės batutos galią.

AISTĖ PILIBAVIČIŪTĖ. Nuostabus Aistės Pilibavičiūtės lyrinis sopranas sužavi visus be išimties operos gerbėjus. Aistė jau yra už-kariavusi Europos prestižinių muzikos konkursų „Neue Stimmen“ Vokietijoje, A. Dvoržak „Europos žvaigždės“ Čekijoje komisijas ir publikos širdis. Šiandien A. Pilibavičiūtė džiugina ir Lietuvos žiūrovus – Da-lios Ibelhauptaitės režisuotoje D. Pučinio operoje „Bohema“ atlieka vieną iš pagrindinių vaidmenų, V. Bellini operos „Kapulečiai ir Montekiai“ spektaklyje Džuljetos partija , kiti vaidmenys V.A.,Mocarto, J. Štrauso, F.Leharo, G. Bizet operose.


Prieš koncertą bus renkamos aukos koncertui paremti. Auka 10 Eur
Senjorams ir moksleiviams 8 Eur

Tai Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto ir Muzikos skyrių jaunųjų atlikėjų koncertas.


Lietuvos baleto meno raidą sunku įsivaizduoti be ryškiausių artistų: G. Sakalauskaitės, V. Chlebinsko, L. Bartusevičiūtės, J. Katakino, J. Valeikaitės, P. Skirmanto, Ž. Baikštytės, M. Baužio, E. Špokaitės, E. Smalakio, N. Juškos, O. Konošenko ir daugelio kitų, kurie yra baigę šią mokyklą. Ne vienas mokyklos absolventas garsina Lietuvos vardą šokdamas pasaulio teatruose: J. Dronina (Olandija), M. Baužys (JAV), N. Beliakaitė (JAV), V. Putriūtė (JAV).

1952 m. baletmeisterio V. Grivicko, baleto trupės vadovo ir baletmeisterio M. Moisejevo ir pedagogės K. Salnikovos-Moisejevos iniciatyva prie Vilniaus dešimtmetės muzikos mokyklos buvo atidarytas choreografijos skyrius. Baleto solistas H. Kunavičius tapo šio skyriaus vadovu. 1963 - 2001 m. choreografijos skyriui, vėliau reorganizuotam į Vilniaus baleto mokyklą, vadovavo L. Ramanauskienė-Navickytė. 2001 m. baleto mokykla reformuota į Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyrių, kuriam šiuo metu vadovauja Eligijus Butkus.

Baleto skyriaus mokiniai yra laimėję prizines vietas ne viename tarptautiniame konkurse Lozanoje (Šveicarija), Moroje (Švedija), Grasse (Prancūzija), Dželsone (JAV), Nagojoje (Japonija), Helsinkyje (Suomija), Berlyne (Vokietijoje), Sankt-Peterburge, Permėje, Maskvoje (Rusija).

Muzikos mokymu prasidėjo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos gyvavimas 1945 m. Ir šiuo metu muzikos skyrius mokykloje yra pats didžiausias. Nuo pat pirmųjų darbo metų iki šiol čia ruošiami muzikai profesionalai. Šiuo metu muzikos skyriaus absolventų skaičius siekia per 1000. Ir dabartinių moksleivių, ir mokyklą baigusių pavardės dažnai pastebimos koncertų, rečitalių afišose, jie koncertuoja garsiosiose pasaulio scenose, groja orkestruose, ansambliuose, dalyvauja festivaliuose bei konkursuose.

M. K. Čiurlionio menų mokyklos muzikos skyriuje mokėsi daug iškilių Lietuvos menininkų: Leopoldas Digrys, Feliksas Bajoras, Jonas Aleksa, Mūza Rubackytė, Gintaras Rinkevičius, Aldona ir Jurgis Dvarionai, Dovydas Geringas, Danutė Pomerancaitė, Marija Audronė ir Birutė Vainiūnaitės, Bernardas Vasiliauskas, Veronika Vitaitė, Petras Geniušas, Juozas Širvinskas – ir tai tik dalis asmenybių, kuriuos Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje šiandien garbingai vadina jos mokiniais.


Koncertas nemokamas

Įvairių stilių muziką propaguojantis vyrų vokalinis ansamblis „Quorum" skaičiuoja jau keturioliktus metus. Ypatingą sėkmę šiam kolektyvui pelnė muzikinės ekskursijos – koncertai, aprėpiantys muzikos epochų kūrybą nuo viduramžių iki mūsų laikų.

„Quorum“ dalyvavo akademinės ir sakralinės muzikos festivaliuose "Banchetto musicale", "Kristupo vasaros festivalis", "Ave Maria", "Muzika Trakų pilyje", pasirodė įvairiose televizijos ir radijo laidose bei projektuose, bendradarbiavo su žinomais Lietuvos klasikinės muzikos atlikėjais. Kompozitorius L.V.Lopas sukūrė religinės tematikos kūrinį “Te Deum”, kurį kolektyvas atliko kartu su Lietuvos kariuomenės orkestro varinių pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų grupe.

2011 m. „Quorum“ apdovanotas "Aukso paukštės" statulėle už geriausią debiutą. Tais pačiais metais ”Quorum” atliekama daina ”Nepaskutinis žodis” apdovanota už originalumą LRT ir Latga-a organizuotame konkurse ”Vilniaus bokštai“. Kartu su E.Sipavičiumi atlikta daina "Pagaminta Lietuvoje“ įtraukta į geriausių lietuviškų patriotinių dainų DVD ”Yra šalis”. Ji taip pat skambėjo 2014 m. Lietuvos Dainų šventėje „Čia mūsų namai“. 2014 m. ansamblis išleido debiutinę kompaktinę plokštelę „10 metų a cappella“. Plokštelėje skamba lietuviškos originalios ir naujai aranžuotos populiarių Lietuvos kompozitorių dainos.

Ansamblio dainininkų neriboja instrumentai, nes vieninteliai reikalingi instrumentai yra jų balsai. Visus instrumentus, net mušamuosius, vyrai sukuria savo balsais, o jų dainuojama muzika primena instrumentinės grupės skambesį. Savo išskirtiniais balsais „Quorum“ nariai atskleidžia neribotas žmogaus balso galimybes. Jiems paklūsta pop, rock, jazz, klasikinė ir liaudies muzika. Dainininkų nevaržo svetimos kalbos nei kitoms tautoms būdingos intonacijos ir ritmai. „Quorum“ yra vienas iš nedaugelio ansamblių, kuris gali dainuoti įvairiausių stilių ir žanrų muziką įvairiausiomis pasaulio kalbomis.

Festivalyje „Beatričės vasaros“ ansamblis „Quorum“ atliks įvairių konfesijų religinės ir kitos muzikos programą..


Prieš koncertą bus renkamos aukos koncertui paremti. Auka 8 Eur

Programoje Johann Sebastian Bach, Franz Schubert, Franz Liszt.


Daumantas Kirilauskas 1991 metais baigė M. K. Čiurlionio Meno Mokyklą (Prof. Liucijos Drąsutienės fortepijono klasę), 2000 metais su pagyrimu baigė Universität Mozarteum (Prof. Karl-Heiz Kämmerlingo fortepijono klasę). Nuo 2001 dirba Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijoje fortepijono katedroje, nuo 2011 docentas.

Pianistas daugelio festivalių dalyvis, atliko daugelį premjerų, tarp jų autorių dedikuotų. Koncertavo su visais Lietuvos orkestrais, taip pat su Sinfonietta Riga, Lappenranta City Orchestra. Kasmet rengia naujas rečitalių programas, anksčiau daug koncertavo ir kaip kamerinės muzikos atlikėjas, skambino su Vienos Artis Quartett‘u. Koncertavo daugelyje Europos Šalių, JAV, Irane. Išleido 13 solinių albumų, tarp jų visas J.S. Bacho Partittas, 9 Beethoveno Sonatas, Beethoveno Diabelli Varijacijas, Prokofievo 2, 7 ir 9 sonatas, šiuolaikinės muzikos. Daug pianisto įrašų Lietuvos Radijo fonduose. Tarp naujausių faktų 2018 metais atlikta pianistui dedikuota O. Balakausko kūrinio premjera su šv. Kristoforo orkestru, 2018 metais Felikso Bajoro ‘Sideralio’ įrašas, kurį įgrojo Daumantas, pasaulinėje atrankoje Call for Piano Recordings pateko į geriausių dvyliktuką, kuris išleistas RMN Classical leidėjo pasauliniu tiražu. 2019 metais Daumantas įtrauktas į garbingą Bösendorfer Artistų sąrašą.


Bilietus galima įsigyti Šakių kultūros centre arba 1 val. prieš koncertą
Bilieto kaina 5 Eur

Ansamblis „Suliko“ buvo įkurtas 2007 m. Z.Paliashvili Operos ir baleto valstybiniame teatre. Ansamblio turtingas ir įvairus repertuaras pasižymi įvairiais žanrais ir formomis: jis atlieka klasikinę ir operos muziką, klasikinę chorinę muziką, Gruzijos liaudies muziką, religines giesmes ir kt. Ansamblio nariai yra pagrindiniai Tbilisio operos ir baleto teatro solistai.

Ansamblis su pasisekimu koncertuoja daugelio šalių festivaliuose, kitomis progomis. Ypač daug Prancūzijoje- Paryžiuje , Marselyje, Lione, Bordo,Vokietijoje- Berlyne, Hanoveryje, Šveicarijoje, Belgijoje, Estijoje, Latvijoje, Tunise, Armėnijoje, Kazachstane ir kitur. Abipusis ryšys sieja ansamblio dainininkus ir Lietuvos klausytojus. „Suliko“ ansamblis reguliariai dalyvauja vyriausybės organizuojamuose renginiuose Gruzijoje ir šventiniuose koncertuose, kuriuos organizuoja Operos teatras, taip pat televizijos ir radijo laidose. Malonu, kad ir Šakių krašto muzikos gerbėjai bei jų svečiai turės progą išgirsti puikius Sakartvelo šalies balsus.


Bilieto kaina 10 Eur
Moksleiviams ir senjorams 8 Eur
Bilietus galima įsigyti Šakių kultūros centre arba 1 val. prieš koncertą

Vytautas Mikeliūnas - smuikas
Donatas Petreikis - gitara, saksofonas
Vytautė Pupšytė - solistė
Jeppe René Veje Bredahl - būgnai
Kęstutis Pavalkis - klavišiniai
Domas Žostautas - bosinė gitara

Saulius Petreikis – vienas ekspresyviausių Lietuvos kūrėjų, kurio koncertuose stebina gebėjimas sutalpinti gaivališką pirmapradiškumą ir didingos sielos kūrybą. Atlikėjo daugiapusiškumas atsiskleidžia per skirting-us instrumentus ir nuolatinį ieškojimą tiek gyvybingame dienos aktyvume, tiek mistiškos tamsos apmąstyme. Šiame permainų kelyje susipina verksmingas dudukas, dvasinga bansuri fleita, įdomioji kinų hulusi fleita, nuoširdusis lamzdelis ar šokius nešančios airiškos fleitos. Visi atlikėjo išieškoti instrumentai – tai tik didingo medžio šakos, kurio šaknys tvirtai siejasi su viso pasaulio tautomis, todėl muzika skleidžia vienybę. Kartais tai eksperimentas, o kartais tvari struktūra, nes atlikėjas kuria nuo archajiško folko iki modernios World muzikos ir netgi su ekspresyvaus džiazo elementais. Atlikėjo koncertas – tai visad kelionė aukštyn mitinio pasaulio medžio šakomis, kurios gidas Saulius.


Bilieto kaina 10 Eur
Moksleiviams ir senjorams 8 Eur
Bilietus galima įsigyti Šakių kultūros centre arba 1 val. prieš koncertą

Augusta Jusionytė - smuikas
Dalia Simaška - smuikas, altas
Julija Ivanova - smuikas
Justas Kulikauskas - violončelė
David Dumčius - violončelė

NIKO – styginių instrumentų grupė,žinoma dėl savo patrauklių ir originalių pasirodymų, atliekanti progresyviąją klasikinę muziką mintinai, integruojanti į savo pasirodymus aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą bei minimalistinius vizualinius scenos efektus. Muzikavimo džiaugsmas,originalumas, drąsa ir išskirtinė atlikimo kokybė - visi šie žodžiai tinka apibūdinti NIKO.

13-ąjį koncertinį sezoną žymintis NIKO pastaraisiais metais debiutavo pasaulinio lygio salėse ir festivaliuose, tarp kurių - prestižinės Leicigo „Gewandhaus“, Londono „Saint Martin-in-the-Fields“ ir „Roundhouse“, Liepojos „Great Amber“, Maskvos Valstybinio Puškino vardo menų muziejaus koncertų salė, bei Uzedomo (Vokietija), Elverum (Norvegija), Vilniaus ir kiti svarbūs Europos festivaliai.

NIKO sulaukia ir vis kylančio tarptautinės spaudos susidomėjimo. 5.5 milijono klausytojų per savaitę turinti radijo stotis “Classic FM” transliavo tiesioginį NIKO pasirodymą Londone, o „BBC World Service“ pristatė dešimties minučių reportažą apie kolektyvą, pabrėždami NIKO išskirtinumą bei apibūdindami orkestrą kaip “išties vertą dėmesio”. Tuo tarpu NIKO koncertus Prancūzijoje anonsuoja nacionalinis Prancūzijos transliuotojas „Radio France“. 12-ąjį sezoną NIKO uždarė koncertuodami su norvegų smuiko žvaigžde Mari Samuelsen, taip pat surengė pasirodymą Jo Šventenybei Dalai Lamai bei aplankė tris kontinentus, žavėdami Los Andželo, Paryžiaus, Maskvos ir Pekino publikas. Paskutinysis NIKO albumas „Transitory“ buvo įrašytas žymiojoje „Real World“ studijoje Didžiojoje Britanijoje. 13-ąjį koncertinį sezoną NIKO pradėjo prestižiniame Vokietijos Uzedomo muzikos festivalyje bei pasirodydami Popiežiui Pranciškui, pirmojo jo vizito Lietuvoje metu.

Užsienio kritikų vadinamas „roko muzikos žvaigždžių atitikmeniu klasikinėje scenoje“, NIKO pasirodo ne tik pagrindinėse Lietuvos ir užsienio filharmonijose ar šiuolaikinio meno centruose, bet ir netradicinėse erdvėse. Kolektyvas aktyviai reprezentuoja Lietuvą svarbių diplomatinių ir kultūrinių renginių metu Lietuvoje ir užsienyje, tarp kurių pasirodymai pasaulinės EXPO parodos metu Astanoje (Kazachstane), Europos Parlamente Briuselyje, užsienio monarchų ir valstybinių delegacijų priėmimų metu Lietuvoje, nacionalinių ir valstybinių apdovanojimų progomis ir t.t. Šią vasarą deleguoti visų trijų Baltijos šalių Seimų NIKO paminėjo Lietuvos, Latvijos ir Estijos šimtmečius Europos Komisijoje Strasbūre.

NIKO aktyviai bendradarbiauja su pasaulinio lygio atlikėjais, tarp kurių - maestro Kristjan Järvi ir Martynas Stakionis, smuikininkai Mari Samuelsen ir David Nebel, violončelininkas Vytautas Sondeckis, violončelininkas ir kompozitorius Peter Gregson. G. Gelgoto pirmąją simfoniją "Extracultural" grupė atliko kartu su Vidurio Vokietijos radijo (MDR) simfoniniu orkestru bei Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu orkestru. Ankstesni NIKO albumai įrašyti prestižinėse „Peermusic Classical“ (Hamburgas), „Paramount“ (Los Andželas) ir „Metropolis“ (Londonas) studijose. Aktyvi koncertinė orkestro geografija aprėpia Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką.

NIKO buvo įkurtas 2006 metais kompozitoriaus ir dirigento Gedimino Gelgoto, kolektyvas yra Vilniaus miesto Rotušės rezidentas, nuolatos atstovaujantis Vilniaus ir Lietuvos vardui svarbių diplomatinių misijų metu. NIKO artistai yra daugelio tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai, o kolektyvo meno vadovo Gedimino Gelgoto muzika skamba prestižiniuose Europos festivaliuose. 2015 metais kompozitoriui įteiktas Vilniaus Savivaldybės Šv. Kristoforo apdovanojimas ir Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Jaunojo Kūrėjo premija.


Bilieto kaina 10 Eur
Moksleiviams ir senjorams 8 Eur
Bilietus galima įsigyti Šakių kultūros centre arba 1 val. prieš koncertą

Žavi ir jausminga prancūzė Clotilde Solange pristato unikalią muzikinę kelionę „Vidurnaktis Paryžiuje“. Ryškiausius prancūziškos muzikos laikotarpius atspindinti visame pasaulyje garsių dainų programa, nukels klausytoją į romantišką pavasarį Paryžiuje, o jos metu ne tik išgirsite savo mėgstamų atlikėjų kūrinius, bet ir maloniai nustebsite atradę dar nežinomus šios šalies muzikinius perlus. Klausydamiesi „Midnight in Paris“ mintimis nukeliausite į 50-ųjų metų Paryžių ir sutiksite Edith Piaf, prisiminsite Prancūzijos kino aukso amžių ir išgirsite gražiausias filmų bei miuziklų dainas, o taip pat maloniai praleisite laiką skambant romantiškoms bei aistringoms devintojo dešimtmečio dainoms.

Koncerto staigmena – puikiai lietuviškai kalbanti profesionali aktorė ir dainininkė Clotilde Solange Rigaud. Gimusi Pietų Prancūzijos mieste Montpellier, o užaugusi istoriniame Blois, dabartiniu metu Clotilde Solange gyvena ir kuria Vilniuje. Kupina energijos ir įkvėpimo ji koncertuoja, atlieka jausmingas autorines dainas ir vaidmenis filmuose (už vieną iš jų yra nominuota ir Sidabrinės Gervės apdovanojimui), dalyvauja socialiniuose projektuose, o taip pat kuria įsimintinas muzikines programas.

„Aš noriu supažindinti Lietuvos publiką su man be galo brangiomis bei emocingomis prancūzų atlikėjų dainomis, kurios čia skamba išties retai" – sako Clotilde. Jos parinktas repertuaras - unikalus ir jautrus prancūziškos dvasios atspindys, puikiai tinkantis sukurti jaukią atmosferą įsimintinam vakarui. Jo metu atlikėja įkūnys net keletą personažų – čia sutiksime ir jausmingąją Esmeraldą iš Paryžiaus Katedros, temperamentingąją Edith Piaf, žaviąją Jeanne Moreau bei paslaptingąją Mademoiselle.

Koncerto metu dainininkei akomponuos profesionalus pianistas Lukas Gedvilas. Tarptautinių konkursų Italijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje laureatas jau dusyk yra apdovanotas Lietuvos Prezidentės už mūsų šalies vardo garsinimą užsienyje. Lukas Gedvilas aktyviai koncertuoja kaip solistas ir dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose bei festivaliuose, taip pat groja įvairių ansamblių sudėtyse.

Kviečiame praleisti išskirtinį vakarą skambant jausmingai ir romantiškai muzikai iš meilės šalies Prancūzijos ir pasimėgauti gražiausių dainų magišku skambesiu.


Bilieto kaina 5 Eur
Bilietus galima įsigyti Šakių kultūros centre arba 1 val. prieš koncertą.

Tėvas Stanislovas viena iškiliausių lietuvių asmenybių, kurio gėrio ir ramybės šviesa dar rusena kiekvieno iš mūsų širdyje. Iškentėjęs net dvi tremtis, sovietinė svaldžios mėtytas po atokiausius Lietuvos kampelius, pagaliau surado savo namus mažutėlėje Paberžėje ir ten priėmė kiekvieną,norintį augti tikėjime. Programoje "Tėvo Stanislovo varpai" prisiminsime arba iš naujo pažinsime šį didį Dievo ir Tėvynės tarną, girdėsime dainas, atliepiančias Tėvo Stanislovo gyvenimo keliui, kuris ėjo per tremtį, okupaciją ir atgimimo laikotarpį. Koncerto metu skambės Jo paties surinkti ir naujam gyvenimui prikelti varpai,kurių aidu vis dar skamba Vienuolio žodžiai: "Gėris ir meilė! Gėris ir meilė!"


Koncertas nemokamas!


Bilieto kaina 10 Eur, senjorams ir moksleiviams 8 Eur
Bilietus galima įsigyti Šakių kultūros centre arba 1 val. prieš koncertą

Festivalį finansuoja

Pagrindiniai rėmėjai

Rėmėjai

Informaciniai rėmėjai

Festivalio draugai ir partneriai