Dirigentas Vilmantas Kaliūnas
David Geringas

Birželio 10 d. 18 val.

  • GRIŠKABŪDŽIO KRISTAUS ATSIMAINYMO BAŽNYČIA
  • Bilieto kaina: 15 Eur
  • Senjorams ir moksleiviams: 10 Eur
  • Koncerto dieną bilieto kaina - 15 Eur, nuolaida netaikoma.
  • Bilietus galima įsigyti https://www.ticketmarket.lt, Šakių kultūros centro bilietų kasoje ir 1 val. prieš koncertą vietoje
  • Pirkti bilietą

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (LNSO, meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas) yra vienas brandžiausių bei žymiausių Lietuvos orkestrų. Jau keliasdešimt metų aktyviai koncertuojantis Lietuvoje ir svetur. LNSO – nepakeičiamas mūsų šalies muzikinio gyvenimo dalyvis ir nacionalinės kultūros puoselėtojas, bene ryškiausias Lietuvos ir Baltijos šalių kultūros skleidėjas, savo veikloje nuosekliai jungiantis baltišką ir europietišką muzikos atlikimo tradicijas. Įgudęs ir solidus bemaž 100 asmenų kolektyvas kasmet surengia apie 50 koncertų Filharmonijos Didžiojoje salėje ir kitose Lietuvos scenose, taip pat aktyviai gastroliuoja užsienyje.
David Geringas - Lietuvos ir Vokietijos violončelininkas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Garbės daktaras pažįstamas viso pasaulio koncertų scenose ne tik kaip violončelininkas, bet ir kaip dirigentas. Šiandienos muzikinio elito narys, universalus atlikėjas, kurio interpretacijoms atsiveria įvairių epochų muzikos šedevrai, pasaulį sužavėjo ypatingu stilistiniu lankstumu, intelektualumu ir išskirtiniu violončelės tembru.
Vilmantas Kaliūnas pasaulyje žymus dirigentas prieš 25- erius metus su obojum rankose išvyko iš  Lietuvos ir kūrė savo karjerą Vokietijoje. Dirigavimo įgūdžių muzikas sėmėsi žymiųjų batutos meistrų P.Järvi, Ch.Thielmanno, Ch.Eschenbacho, Th.Hengelbrocko, C.Abbado ir kt. repeticijose, meistriškumo kursuose, studijuodamas dirigavimą Veimaro muzikos akademijoje. Dirigentas dirbo su žymiais Vokietijos, kitų šalių orkestrais. 2018 m. su Hamburgo valstybine opera debiutavo Elbės filharmonijoje Hamburge. V.Kaliūnas taip pat dirbo Ukrainos valstybinėje operoje Dnepropetrovske ir Armėnijos valstybinėje operoje Jerevane, nuolat diriguoja Lietuvos kameriniam orkestrui, Reino krašto Pfalco ir Saro žemių jaunimo orkestrams, dirba su ARD konkursų jaunaisiais laureatais ir solistais. Jo koncertinių kelionių maršrutai driekiasi nuo Lietuvos ir Sankt Peterburgo iki Šri Lankos. Nuo 2015 m. vadovauja Šlėzvigo-Holšteino festivalio orkestro repeticijoms dirbdamas su maestro V.Jurowskiu, Ch.Eschenbachu ir M.Honecku. Nuo 2018 m. V.Kaliūnas yra Kauno miesto simfoninio orkestro dirigentas. Džiaugiamės, kad charizmatiškasis dirigentas ir jo diriguojamas orkestras , dalyvaujant žymiajam violončelininkui D. Geringui skelbs „Beatričės vasarų“ pradžią.